"ילדים חיים בשלום" (KCP) הוא ארגון חינוכי ללא כוונת רווח, המציע תכניות פיתוח והעצמה אישית לבני נוער וילדים, העמותה גם מקיימת מפגשים בין בני נוער ישראליים ופלסטיניים, יהודים וערבים. במפגשים מקבלים המשתתפים תכנים חינוכיים באמצעות מסרים פשוטים המיושמים באמצעות משחקים מהנים ופעילויות בנושאי מנהיגות, דיאלוג ופתרון סכסוכים.

הארגון שם דגש על חוויה חינוכית מעשית ללא תוכן פוליטי.

פרויקט הדגל של תוכניות הדיאלוג, "נוער יוצר שלום" נועד להעצים את בני הנוער ולהכשיר את מנהיגי העתיד לקבל ולכבד את הזולת מתוך תחושה של כבוד אנושי ומסוגלות עצמית. הגישה הייחודית של KCP מבוססת על הרעיון שלמידת מושגים עמוקים המעודדים שינוי, כמו גם יצירה ועבודה משותפת באופן פעיל, הינם בעלי השפעה חשובה על דיאלוג פורה בין בני נוער.

הארגון, אשר נוסד בשנת 2006 מקבל תמיכה מממשלת ארה"ב (כחלק מתכנית סיוע החוץ של קרן USAID ) וממוסדות אחרים וגופים ממשלתיים ברחבי העולם. התכנים מבוססים על התכנית החינוכית "משחק החיים", שזכתה לציון לשבח ממכון ראנד הבינלאומי בשל הטמעתה על ידי ארגון SFK הבינלאומי המלמד תוכניות כישורי חיים לילדים ולבני נוער ברחבי העולם.

ב-KCP בני נוער מישראל ומן הרשות הפלסטינית נפגשים כדי לחלוק חוויות במטרה ליצור תקשורת חזקה והעצמה עצמית. המפגשים מתמקדים בשבירת מחסומי הפחד והדעות הקדומות בין בני הנוער, ובתמורה מעבירים מסר של תקווה וידידות.

מטרת המפגשים היא להקנות למשתתפים הצעירים כלים מעשיים לבניית כוח פנימי וחוסן ולהפנים את העקרונות הבסיסיים של סובלנות ואחווה אנושית. באמצעות הפעילויות הם לומדים על עצמם, ועל דרכים להתגבר על אתגרים שונים ולמקסם את הפוטנציאל שלהם. התהליכים החינוכיים של הארגון מיושמים ברחבי העולם ושואפים לפיתוח כישורי חיים, אינטליגנציה רגשית ותחושת ערך ודימוי עצמי גבוה בקרב בני נוער.

בשנים האחרונות, "ילדים חיים בשלום" מיישם את תכנית הדיאלוג של העמותה, ובה בני נוער זוכים להכיר את "הצד השני", למצוא מכנה משותף וללמוד על החשיבות של כבוד אדם וכבוד כלפי אחרים. גישה ייחודית זו נועדה למציאת בסיס משותף בינינו כאנשים וכבני נוער. בני הנוער מגלים כי למרות ההבדלים בשפה, דת, לאום ותרבות, כולנו חולקים את אותם שאיפות ורצונות בסיסיים לממש חיים מאושרים ומוצלחים ולהגשים את החלומות שלנו. דרך הלימוד, ההתנסות והעבודה המשותפת, המשתתפים לומדים להתגבר על פחדים וסטריאוטיפים, ליצור דיאלוג באמצעות הקשבה פעילה, ולפתח מיומנויות קידום דיאלוג ותקשורת, מתוך תחושה של כבוד לעצמם ולאחרים.

אנו ב-KCP  מאמינים כי הדרך לעולמו הפנימי של ילד מתחילה עם דוגמא אישית טובה, וזו הסיבה שכל המורים והמדריכים ב- KCP העוסקים בתהליך מחויבים לאורח חיים של אחריות עצמית והתפתחות אישית, וליישום תכני התכנית בעצמם.

עד כה, יותר מ- 10,000 בני נוער לקחו חלק בפרויקט; מישראל והרשות הפלסטינית, בקבוצות שונות: ילדים ובני נוער מתרבויות שונות ודתות שונות בישראל, עולים חדשים וילידי הארץ, בני נוער ישראליים ופלסטיניים ועוד.

התוכניות של הארגון יושמו ומיושמות בשיתוף פעולה עם בתי ספר ותנועות נוער ביישובים: ירושלים, חולון, רמת גן, תל אביב, נצרת, זרזיר, פתח תקווה, רחובות, ברקאי, ראש העין, טייבה, לוד, רמלה, טירה, אבו סנאן, דאלית אל כרמל, תל אביב, בית חנינא, חיזמה, שועפט, שוהם, בית לחם, רמאללה, אנתה, מבשרת ציון, הר אדר, יישובי עמק האלה ועוד רבים.