בתאריך 21/09/2015 ,יום השלום הבינלאומי, ארגון ילדים חיים בשלום חגג את השנה הראשונה לתכנית כנפיים של שלום. האירוע נערך במעמד 400 בני נוער, משפחות, שגרירים ואמנים פלסטינים וישראלים, אשר התאחדו כולם בהתרגשות כדי לחגוג את הישגיהם של בני הנוער של KCP ומאמציהם לשלום, דו-קיום ודיאלוג לאורך כל השנה החולפת.

 

הנשיאים, ראובן ריבלין, ומחמוד עבאס ברכו את משלחת הנוער הישראלית-פלסטינית על העבודה האמיצה שלהם, שלמרות האקלים הפוליטי והחברתי אשר נעשה מאתגר יותר ויותר, המשיכו להיפגש, לדבר ולשתף פעולה לעתים קרובות.

KCP  התכבד באופן מיוחד בנשיאת דבריהם של קרן ברג - מייסדת ילדים חיים בשלום. דייב הרדן - מנהל הפרויקטים ביהודה ושומרון ועזה מטעם USAID וניר תמיר - סגן ראש העיר ירושלים. בני הנוער מתכנית המנהיגות של KCP נשאו דברים גם הם והעלו הופעות מרהיבות שכללו שיר ישראלי וריקוד פלסטיני. הערב הסתיים במופע מרהיב של שתי נשים מוכשרות ומעוררות השראה - הזמרת הישראלית אחינועם ניני והזמרת מירה עוואד הפלסטינית, שעובדות יחד כבר שנים למען קידום השיתוף באמנויות הבמה והתרבות הישראלית והפלסטינית.

הערב גם סימן את ההשקה של קמפיין המדיה החברתית #IAMHUMANITY החדש של  KCP, בהשראתם ופרי ידיהם של בני הנוער הפלסטינים-ישראלים. הקמפיין הושק לאחר שנה של שיתוף פעולה הדוק ודיאלוג בתכנית חוצת הגבולות של KCP שבה בני הנוער החליטו להעלות על נס את מה שמאחד אותם בניגוד למה שמפריד ביניהם בעזרת מסר חזק: "אם נראה רק את עיניו של אדם, נסיר כל סטריאוטיפ או דעות קדומות שיש לנו המבוססים על המראה, המוצא האתני או הדת שלו. כאשר אנו מסתכלים לתוך העיניים שלנו, אנחנו יכולים לראות את האנושיות שלנו. האנושיות היא מה שמחבר בין כולנו, לא משנה אם אנחנו פלסטינים או ישראלים, נוצרים, מוסלמים או יהודים".

הקמפיין מזמין את כולנו לפרסם "סלפי עיניים" ברשתות החברתיות שלנו ולבקש משלושה חברים לשתף אותו. בני הנוער הסבירו כי על ידי שיתוף העיניים שלנו, אנו חולקים את האנושיות שלנו, וכל אדם בעולם הוא חלק קטן מן האנושות. מטרת הקמפיין היא להגיע לאלפים אם לא מיליוני משתתפים ברחבי העולם כדי לחלוק את המסר העוצמתי שלהם.

כל אחד יכול להשתתף! שתפו את התמונה שלכם היום ותמכו בעתיד של שלום למען הנוער הישראלי והפלסטיני.