כבכול קיץ ערך KCP את מחנה הקיץ של תכנית כנפיים של שלום במימון קרן  USAID לקירוב נוער יהודי וערבי, מישראל והרשות הפלסטינית.

מחנה הקיץ הוא חלק מהמחויבות של KCP לטפח דיאלוג, ידידות ושלום בין בני הנוער ומציע מקלט של שלווה בחייהם המאתגרים לעתים כה קרובות. המחנה בן השבוע היה עמוס בפעילויות כיף והפעלות חינוכיות במיקום מדהים ביופיו בחוף הים, למעלה מ- 200 משתתפים קיבלו את ההזדמנות לחיות מציאות של חופש וידידות ולהוכיח שוב כי קיום ושלום אפשריים.

 

הפעילויות נעו בין מוסיקה, ריקודים, ספורט, שחיה, גלישה, אומנויות ומלאכות ובישול, למפגשי התבוננות עצמית של כתיבת יומן, דיאלוג וסדנאות מדיה חברתית. הנוער חולק לקבוצות מעורבות קטנות יותר של משתתפים ישראלים ופלסטינים, דבר אשר להם להכיר אחד את השני ולחלוק חוויות חדשות. למרות מחסומי השפה ומעט חשש ראשוני, בני הנוער פיתחו קשרים חדשים, שיתפו ולימדו את עמיתיהם על התרבויות והתשוקות שלהם.

מחנה הקיץ הגיע לשיאו בנשף מסכות, שבו כולם לבשו מסכה שהם יצרו בעצמם, המדגישה את הרעיון שכאשר אנו רואים רק את עיניו של כל אדם, אנו רואים את האנושיות האחד של השני. קונספט משלים לנושא המרכזי של המחנה על פיו ברגע שאנו מסירים את הסטריאוטיפים והאסוציאציות השליליות של "הצד האחר", אנו יכולים באמת לראות האנושיות שלו. וברמת האנושיות כולנו שווים.

לאחר מחנה הקיץ השנתי, KCP קידם מפגשים חודשיים בין בני הנוער הישראלים והפלסטינים, ואפשר להם להמשיך את האינטראקציה והדיאלוג ביניהם וליצור חברויות לאורך כל ימות השנה.