עמותת "ילדים חיים בשלום" מפעילה מגוון תכניות ליצירת שלום פנימי וסביבתי בקרב ילדים ובני נוער ללא הבדלי דת או לאום. מטרת התכניות, היא לכוון את הילדים והנוער לגדול ולהיות מבוגרים אחראיים, מעורבים בקהילה, המשכילים לעשות בחירות נכונות התואמות את ציפיותיהם ומטרותיהם.

באמצעות התכניות מקנים המדריכים המקצועיים שלנו לילדים ולבני הנוער, כלים לפיתוח יכולות פתרון בעיות, העצמת הביטחון העצמי והעצמאות, הטמעת מיומנויות חברתיות וחינוך לאחריות אישית וחברתית.

התכנית המקורית נבנתה על ידי אנשי חינוך מקצועיים בארה"ב, אשר ראו בתרומה לפיתוח החוסן האישי של ילדים ובני נוער שליחות אישית, וביססו את מתודות העברת התכנים על תיאורית האינטליגנציות המשולבות של הווארד גרדנר – המציעה הוראה באמצעות שילוב שלושת החושים הבסיסיים: ראייה, שמיעה ותחושה.
הנסיון בשטח הוכיח מעל לכל ספק כי היא אכן תרמה להעלאת הערך העצמי בקרב המשתתפים, לירידה באלימות ולשיפור הדיאלוג בינם לסביבתם.

עם השנים, הסתבר כי העברת התכנים באמצעות מסרים פשוטים, בשילוב הטמעה באמצעים ידידותיים, הפעלות והנאה – הם נוסחה מנצחת שליוותה אלפי ילדים ובני נוער בעולם, לשינוי משמעותי בחיים הפרטיים והקהילתיים.
התכניות בעברית וערבית הותאמו ופותחו מהתכניות האמריקאיות למציאות האזורית המורכבת, על ידי אנשי חינוך ויועצים מקצועיים.

העמותה פועלת בקרב הקהילה על רבדיה השונים: ילדים, בני נוער, הורים, מחנכים ומעצבי דעת הקהל בקהילה, ושואפת לפעול בקרב מגוון רחב ככל הניתן של מגזרים מכל השכבות הסוציו אקונומיות.

 

מי אנחנו

עמותת "ילדים חיים בשלום" (מלכ"ר) פועלת בישראל משנת 2006 ומפעילה תכניות חינוך לניהול קונפליקטים פנימיים וחברתיים, המבוססות על תאריות חינוכיות ופסיכולוגיות כגון משמעת חיובית ותקשורת מקרבת, תורות רוחניות אוניברסליות ובנוסף משלבות מתודות חינוך עדכניות בנושאים כמו פיתוח אינטיליגנציה רגשית ו SEL – למידה רגשית-חברתית.
עמותת "ילדים חיים בשלום" עובדת בשיתוף פעולה עם ארגון Spirituality for Kids -SFK הבין-לאומי, המפעיל תכניות כישורי חיים לילדים ולנוער בסיכון ברחבי העולם משנת 2001.