אנו ב-KCP  פועלים כארגון חינוכי במטרה להעצים ילדים, בני נוער ומבוגרים מתוך האמונה ששינוי גלובלי יכול להתחיל מהתפתחות אישית. הגישה הייחודית של KCP מבוססת על הרעיון שלמידת מושגים עמוקים ומקדמי שינוי, כמו גם יצירה ועבודה משותפת באופן פעיל הינם בעלי השפעה חשובה על התפתחות כל אדם. הארגון מקיים קורסי ניהול רגשי והתנהגותי לילדים מגיל 5 ומעלה, קורסי התפתחות ומנהיגות לנוער ומבוגרים וכן מקיים מפגשי דיאלוג בין בני נוער מישראל והרשות הפלסטינית. החזון שלנו הוא לטפח מנהיגים צעירים המבקשים עתיד טוב יותר. בוגרי התכניות  מרוויחים כלים המעודדים חיים מלאים בהגשמה עצמית, בהכרה בכבוד האדם ובנתינה לזולת, כלים שישפיעו לטובה על חייהם כמו גם על חיי הסובבים אותם.

 

התוכניות שלנו מתחלקות לשתי קבוצות נושא:

תוכניות דיאלוג ביון בני נוער בגילאי 13-18 - תכנית הדיאלוג של  KCP. התכנית כוללת קבוצות בין-תרבותיות של בני נוער ישראלים ופלשתינים, שלעתים קרובות נפגשות לאחר שעות הלימודים תוך שיתוף פעולה ותמיכה של בתי ספר ותנועות נוער.

תוכנית מנהיגות קהילתית -תוכנית חברתית ומקיפה שמטרתה להקנות ידע ומיומנויות שיאפשרו לכלל החברים בקהילה לפתח ולהעצים את יכולות המנהיגות העצמית שלהם, כך שיוכלו להוביל ולקדם את חייהם באופן עצמאי ומשמעותי.

התכנית מבוססת על תכנית חינוכית בינלאומית בשם "משחק החיים" המיושמת במתנ"סים וארגונים חינוכיים אחרים. התכנית "משחק החיים" היוותה נושא למחקר מקיף שנערך על ידי תאגיד ראנד שקבע כי ליישום התכנית יש השפעה חיובית על התנהגותם של ילדים.

לינק לאתר SFK

 

התכניות החינוכית - מה אנחנו עושים?

בתכנית הדיאלוג של העמותה, אנשים צעירים זוכים להכיר את הצד השני ולמצוא בסיס משותף וללמוד על החשיבות של כבוד אדם וכבוד כלפי אחרים. גישה ייחודית זו נועדה למציאת בסיס משותף בינינו כאנשים וכבני נוער. בני הנוער מגלים כי למרות ההבדלים בשפה, דת, לאום ותרבות, כולנו חולקים את אותם שאיפות ורצונות בסיסיות לממש חיים מאושרים ומוצלחים ולהגשים את החלומות שלנו. דרך הלימוד, התנסות ועבודה משותפת, בני הנוער לומדים להתגבר על פחדים וסטריאוטיפים, ליצור דיאלוג עם הקשבה פעילה, ולפתח מיומנויות קידום דיאלוג ותקשורת, מתוך תחושה של כבוד לעצמם ולאחרים.

בתוכנית המנהיגות הקהילתית אנו פועלים בתוך מרכזים קהילתיים ומעבירים סדרות של חוגים בני 12 מפגשים לכל שכבת גיל שבסופם מתקיים הפנינג קהילתי או מייזם קהילתי הבא לחלוק את עקרונות התוכנית. התכנית מיועדת לכלל הקהילה, ילדים נוער ומבוגרים ומותאמת ספציפית לכל קבוצת גיל בנפרד וזורעת זרעים לשינוי חברתי עמוק בישראל באמצעות השבחת ההון האנושי ופיתוח חוסן אישי. בעידן של היום מקבלים ילדים ומבוגרים ידע נרחב בתחומים שונים, אולם ידע זה אינו כולל תמיד את הכללים אשר ינחו אותם כיצד לעשות את הבחירות הנכונות, כיצד לקחת אחריות על מעשיהם, כיצד להגשים את עצמם וכיצד להשיג מילוי וסיפוק בחייהם.