חדשות ועדכונים

מתוך קמפיין המדיה ברשתות החברתיות של KCP

בני נוער ישראלים ופלסטינים המשתתפים במפגשים הדו-לאומיים שמארגנת עמותת "ילדים חיים בשלום", בשיתוף ממשלת אנגליה, התכנסו בירושלים לכנס חגיגי, בו השיקו קמפיין רשתות חברתיות חדש, אותו הגו במשותף, הקורא לצעירים ישראלים ופלסטינים להתעלם מהשיח במדיות השונות, לאחר שהפך למסית ואלים וכן לתרומתו הרבה ביצירת תפיסות מוטעות על הצד השני, וליצור ביניהם דיאלוג ישיר. האירוע החגיגי סיכם חצי שנה של מפגשים דו-לאומיים במסגרת מסלול המנהיגות הצעירה של העמותה

 

תכנית הלימודים של "מנהיגות קהילתית" הינה תוכנית חברתית ומקיפה שמטרתה להקנות כלים ומיומנויות שיאפשרו לכלל החברים בקהילה לפתח ולהעצים את יכולות המנהיגות העצמית שלהם, כך שיוכלו להוביל ולקדם את חייהם באופן עצמאי ומשמעותי.

התכנית המיועדת לכלל הקהילה, ילדים נוער ואנשי חינוך ומותאמת ספציפית לכל קבוצת גיל בנפרד, ולתפיסתנו, היא זורעת זרעים לשינוי חברתי עמוק בישראל, לא באמצעים פוליטיים או כלכליים, אלא בהשבחת ההון האנושי.

"תן לאדם דג ותשביע אותו ליום אחד, תן לו חכה, למד אותו לדוג - שיוכל לאכול כל ימות חייו"

התוכנית פותחה על ידי מיטב השותפים בעמותה ומבוססת על כל הידע הנצבר בכל שנות פעילות העמותה בארץ ובעולם.

מטרת הקורסים היא לסייע למשתתפים לפתח "חוסן אישי" תוך מתן כלים בארבעה תחומים:

  • מיומנויות בפתרון בעיות – הבנת עקרון הסיבה והתוצאה והיכולת לחזות את תוצאותיה של כל פעולה.
  • הערכה עצמית והיכולת לקחת אחריות אישית – המשתתפים מועצמים על ידי ההבנה שיש בכוחם וביכולתם להשפיע על עתידם. לא עוד כוח חיצוני שמשפיע באופן דומיננטי על חייהם, אלא הם אלה שאחראים על הצלחתם באמצעות בחירות נבונות ומאמץ.
  • מיומנויות חברתיות – היכולת להרגיש ולהבין את האחר ולנהוג כלפיו בסובלנות, דאגה ונתינה.
  • תחושת חזון ויעוד – המשתתפים לומדים לזהות מה היא מטרתם בחיים על ידי פיתוח והעצמת הפוטנציאל האישי. הם לומדים שכדאי להם לחלוק מכישרונם עם הקהילה ועם העולם כולו.

 

בתכניות המשתתפים לומדים שהחיים הם כמו משחק, ומה בעצם הסיכוי לנצח ב"משחק החיים" מבלי לדעת מהם החוקים של משחק זה? בעידן של היום מקבלים ידע נרחב בתחומים שונים, אולם ידע זה אינו כולל את הכללים אשר מנחים אותנו כיצד לעשות את הבחירות הנכונות, כיצד לקחת אחריות על מעשינו, כיצד להגשים את עצמנו וכיצד להשיג מילוי וסיפוק בחיים.

 

*קורסי הילדים והנוער מושתתים על התכנית "לנצח במשחק החיים" מבית SFK  העולמית,

 

עוד על התוכנית InPower.org.il